Temperatūrinių krovinių transportavimas: kas ir kaip?

2023.08.31

Net ir nedirbantys transporto ir logistikos srityje žino, kad maisto produktų, vaistų, gėrimų pervežimas reikalauja temperatūrinio režimo. Tam, kad tiekimo grandinėje produktai nebūtų pažeisti, pervežimams naudojami specialūs vilkikai, kuriuose temperatūra yra palaikoma ir stebima 24 valandas per parą 7 dienas per savaitę. Apie tai, su kokiomis rizikomis galima susidurti transportuojant temperatūrinius krovinius ir kokiems nestandartiniams produktams gabenti reikia šio tipo vilkikų, pasakoja Temperatūrinių krovinių skyriaus vadovė Vaiva Štumbergienė.

Iš pirmo žvilgsnio gali atrodyti, jog temperatūrinės priekabos veikimo principas yra gana aiškus. Vis dėl to, Vaiva teigia, kad šio tipo vilkikuose yra įmontuotos išmanios sistemos, o norint užtikrinti stabilų temperatūrinį režimą įmonėje yra įkurtas 24/7 veikiantis kontrolės skyrius.

„Temperatūrinio vilkiko išskirtinumas – kompleksinė šaldymo sistema, kurios parametrus lengvai gali keisti ir reguliuoti vilkiko vairuotojas. Tai užtikrina stabilų krovinio temperatūros lygį visos kelionės metu. Kalbant apie Baltic transline, mes turime kelių skirtingų tipų temperatūrines priekabas: dviejų aukštų šaldytuvus, kurie suteikia galimybę pasikrauti krovinį su 66 paletėmis, kablius, kurie leidžia vežti šviežią mėsą, ir dviejų temperatūrų priekabas, skirtas pervežti krovinius su skirtingomis temperatūromis vienu metu.

Siekdami užtikrinti maksimalų krovinio saugumą, vilkikus esame aprūpinę sistemomis, kurios leidžia automatizuoti temperatūros kontrolę, stebėjimą ir nustatymus. Jos taip pat įrašo ir perduoda duomenis, tokiu būdu garantuoja ne tik saugą, bet ir atsekamumą. Temperatūrinės priekabos yra aprūpintos jutikliais ir įspėjamosiomis sistemomis. Pastebėjus problemą, jutikliai praneša apie temperatūros pasikeitimus kontrolės skyriui, kuris dirba visą parą“.

Vengiant rizikų, svarbus kiekvienas transportavimo elementas

Jau planavimo procese svarbu pasirūpinti krovinio saugumu ir atsižvelgti į veiksnius, kurie gali daryti įtaką jo kokybei. Ženklūs ir staigūs temperatūros pokyčiai, vilkiko  gedimai ar kiti nenumatyti veiksniai gali pažeisti ar net sugadinti krovinį, sako V. Štumbergienė.

„Visi temperatūriniai kroviniai turi individualius temperatūros reikalavimus. Dažnu atveju, siekiant užtikrinti saugumą, yra naudojamas specialus žymėjimas, atliekama papildoma dokumentacija. Kadangi šaldytuvinėse priekabose yra gabenami maisto produktai, gėrimai ar vaistai, ženklus temperatūros pokytis gali padaryti neištaisomą žalą.  Būtent dėl to, mūsų įmonė naudoja jau anksčiau minėtus daviklius, kurie atsitikus nenumatytai situacijai leidžia greit spręsti problemą minimalizuojant riziką.

Žmogiškasis faktorius taip pat svarbi dedamoji, patyrę ir kompetentingi vadybininkai svarbi saugaus pervežimo dalis.  Jie supranta, skirtingų krovinių specifikas, žino, kokie turi būti temperatūrų skirtumai vežant, šviežius ar greitai užšaldomus produktus. Nepaisant vidinių sistemų efektyvumo ir skyriaus kompetencijų, darbui įtaką turi ir sezoniškumas. Vasarą  ar žiemą, kai temperatūrų skirtumai judant per šalis gali būti labai dideli, temperatūros sekimas yra būtinybė“.

Baltic transline darbo principai

Nors  darbas su temperatūriniais kroviniais reikalauja daug koordinavimo, tikslumo ir procesų sekimo, Baltic transline yra didelė, ilgametę patirtį turinti įmonė, kuri kasmet įvykdo dešimtis tūkstančių temperatūrinių krovinių pervežimų. Anot V. Štumbergienės, esame toks rinkos žaidėjas, kuris klientams gali pasiūlyti individualius kompleksinius sprendimus, užtikrinant kokybę.

„Baltic transline transporto paslaugas teikia daugiau nei 23 metus, todėl esame sukaupę daugybę aukštos kvalifikacijos specialistų, nusimatę optimaliausius veiklos procesus ir aukštą darbo kokybės kartelę. Turime didelį transporto parką, šiuo metu net 800 temperatūrinių vilkikų. Apklausos rodo, kad transporto kiekis yra reikšmingas aspektas klientams. Tai lemia, kad galime greitai pasiūlyti pervežimo galimybes. Kalbant apie gendančius produktus, laikas yra labai svarbus rodiklis. Klientams taip pat galime pasiūlyti skirtingų tipų priekabas, o esant poreikiui krovinį pervežti skubiai, vilkiką pakaitomis vairuojant dviem vairuotojams.

Dar vienas mūsų privalumas – GDP sertifikatas, kuris  užtikrina įmonės validumą transportuojant farmacijos produktus. Medikamentų pervežimo kokybės ir saugos standartai yra itin aukšti, todėl praėjusiais metais apsigynus GDP sertifikatą, jis tik patvirtino mūsų gebėjimus išlaikyti stabilumą transportavimo grandinėje.“

Temperatūrinis režimas, ne tik maisto produktams

Nors yra įprasta manyti, kad šaldytuvinės priekabos gabena maistą, gėrimus ir vaistus, atitinkamo temperatūrinio režimo reikalauja ir kitokie, netikėti gaminiai, sako skyriaus vadovė.

„Šiame sektoriuje nedirbantys žmonės gali nustebti, tačiau atitinkamos temperatūros gali prireikti ir tokiems produktams kaip elektronikos komponentai,  prabangūs dizainerių drabužiai ir avalynė ar net ADR (pavojingi) kroviniai. Kietašonė šaldytuvinė priekaba apsaugo krovinius, išlaiko juos nepažeistus, o ADR transporto atveju, apsaugo ir mus nuo kenksmingų medžiagų. Tai yra didelis privalumas, lyginant su klasikiniu, tentiniu vilkiku.

Daugelis temperatūrai jautrių krovinių keliauja tolimus atstumus. Džiaugiuosi savo komandos drąsa ir noru leistis į nepažįstamus kelius, vežant krovinius į Graikiją, Škotiją, Italiją ar salas, tokias kaip Korsika, Gran Kanarija, Corfu“.

Atsakomybių pasiskirstymas – raktas į sėkmingą darbą  

„Kalbant apie komandą, būtent ji lemia sėkmingus skyriaus ir įmonės rezultatus. Baltic transline multikultūrinė įmonė. Mano komanda šiuo metu išsidėsčiusi  septyniuose miestuose: Kaune, Vilniuje, Klaipėdoje, Marijampolėje, Kėdainiuose, Varšuvoje, Timišoaroje. Skyriuje dirba šešių skirtingų tautybių darbuotojai, todėl nestygstame įvairių idėjų, patirčių ir matymo kampų, siekiant bendro tikslo.

Būtent aiškus tikslo suvokimas, supratimas, kas už ką yra atsakingas ir kokį vaidmenį atlieka procesuose, tikslingas darbų pasiskirstymas bei greita reakcija į iššūkius ir problemas – yra svarbiausios savybės dirbant su temperatūrai ir transportavimo grandinei jautriais kroviniais“, – sako Temperatūrinių krovinių skyriaus vadovė Vaiva Štumbergienė.

 

Pasidalinkite straipsniu

Slapukai (angl. cookies)

Ši svetainė yra nustatyta taip, kad leistų visus slapukus siekiant užtikrinti šio puslapio funkcinius parametrus bei pagerintų jūsų naršymo patirtį. Jei tęsite nekeisdami šių nustatymų, sutinkate su tuo. Slapukų naudojimo taisykles rasite čia.

Sutinku
Parinktys
Jūs galite pasirinkti, kuriuos slapukus leidžiate naudoti

Kad svetainę būtų lengviau naudoti, būtinais slapukais aktyvinamos pagrindinės funkcijos, pavyzdžiui, naršymo puslapiuose ir prieigos prie svetainės apsaugotų sričių. Be šių slapukų svetainė tinkamai neveiks.

Naudodami statistikos slapukus, kurie renka anoniminę informacija ir teikia jos ataskaitas, svetainės savininkai gali sužinoti, kaip lankytojai sąveikauja su svetaine.

Success

Užklausa išsiųsta

Ačiū!

Uždaryti
Success

Aplikacija išsiųsta

Dėkojame, kad domitės galimybe dirbti mūsų įmonėje. Jūsų informaciją gavome, su atrinktais kandidatais susisieksime.

Uždaryti
Success

Į jūsų užklausą per 30 min. atsakysime darbo dienomis 8:00-17:00.

Kitu laiku susisieksime kaip įmanoma greičiau.

Uždaryti