Krovinių ir transporto priemonės saugumas – svarbu žinoti!

2021.12.07

Be to, kad reikia tikrai nemažai žinių, atsakomybės ir patirties, norint transportuoti krovinius, būtina pasirūpinti ir krovinių bei transporto priemonių, o kartu ir vairuotojo saugumu. Žinoma, pirmiausia gelbsti krovinių ir transporto priemonių draudimas, tačiau įvykus vagystei ar kitai nelaimei, turėsite tikrai daug galvos skausmo, todėl verta užkirsti kelią nelaimėms iš karto. Aptarkime saugų krovinių pervežimą, įskaitant atsargumo priemones dėl vagystės ar krovinio sugadinimo.

Svarbi detalė – variklio užvedimo blokavimas ir pavojaus mygtukas

Norint išvengti turto vagystės, sukurta tikrai veiksmingų priemonių. Viena tokių – variklio užvedimo blokavimas arba vadinamasis imobilaizeris, imobilizatorius. Ši variklio blokavimo sistema itin veiksminga. Jos veikimo principas – mechanizmų, kurie atsakingi už variklio darbą, o kartais ir kuro padavimo sistemos blokavimas. Vairuotojui, sumontavus šią sistemą, įteikiamas specialus elektroninis raktas.

Jei vairuotojas yra nutolęs nuo savo automobilio su šiuo raktu, ilgapirščiams niekaip nepavyks jo užvesti ar pajudėti iš vietos. Sistema žinoma tik vairuotojui, todėl, net pagrobę automobilio raktelius, vagys liks nieko nepešę.

Be kita ko, ši priemonė įmonėms leidžia identifikuoti ir vairuotoją, kuris tam tikru laiku buvo atsakingas už automobilį ir krovinį.

Dar viena priemonė, užtikrinanti saugumą kelyje – GPS signalo pagalba veikiantis pavojaus, dar kitur vadinamas panikos mygtukas. Nelaimės atveju paspaudus šį mygtuką renkamas pagalbos tarnybų numeris. Šis mygtukas daugiau saugo ne nuo ilgapirščių, o nuo nelaimingų atsitikimų kelyje, kuomet skubiai reikia išsikviesti policijos pareigūnus ar greitąją pagalbą.

Transporto priemonės durų sensoriai – pagalba vairuotojui

Ne paslaptis, kad gabenant krovinį vairuotojams privaloma daryti poilsio pertraukėles. Dažnai jos gali pasitaikyti net ir atokesnėse aikštelėse, pamiškėse. Vairuotojams ilsintis, ilgapirščiai gali netrukdomai prisiliesti prie krovinio, mat iš galo atidaromos sunkvežimių durys yra smarkiai nutolusios nuo vairuotojo.

Tam taip pat galima užkirsti kelią. Į transporto priemonę galima įmontuoti durų sensorius, kurie suveiks nepageidaujamiems asmenims bandant atidaryti duris, atbaidys įsilaužėlius ir informuos apie kilusį pavojų vairuotoją.

Tinkamas krovinio temperatūros užtikrinimas

Gabenant šaldytus, greitai gendančius produktus, tokius kaip mėsą, žuvį, pieno produktus, vaisius ir daržoves, šaldytus gaminius, labai svarbu palaikyti tinkamą temperatūrą. Pasikeitus temperatūrai, visas krovinys gali būti labai greitai sugadintas.

Kad taip neatsitiktų, verta įsirengti temperatūros daviklius, o vairuotojas krovinio temperatūrą galės stebėti tiesiai iš savo kabinos, tad nereikės gaišti laiko ir nuolat tikrinti krovinio.

Saugiam krovinio pervežimui – daugybė pagalbos

Be pagrindinių priemonių, kurias jau aptarėme, saugiam krovinio pervežimui galima rinktis tikrai daug priemonių. Viena populiariausių – antialkoholiniai variklio užraktai arba alkoblokai, kurie neleidžia užvesti transporto priemonės neblaiviems asmenims.

Alkoblokai, kaip ir geozonų prietaisai, informuojantys apie vairuotojo ir transporto priemonės buvimo vietą, leidžia saugiau jaustis įmonių vadovams, kurie į keliones išleidžia savo darbuotojus.

Naudojantis išmaniais sprendimais, dėl krovinio saugumo tiek vairuotojai, tiek įmonių vadovai ar užsakovai tikrai galės jaustis ramūs.

Pasidalinkite straipsniu

Slapukai (angl. cookies)

Ši svetainė yra nustatyta taip, kad leistų visus slapukus siekiant užtikrinti šio puslapio funkcinius parametrus bei pagerintų jūsų naršymo patirtį. Jei tęsite nekeisdami šių nustatymų, sutinkate su tuo. Slapukų naudojimo taisykles rasite čia.

Sutinku
Parinktys
Jūs galite pasirinkti, kuriuos slapukus leidžiate naudoti

Kad svetainę būtų lengviau naudoti, būtinais slapukais aktyvinamos pagrindinės funkcijos, pavyzdžiui, naršymo puslapiuose ir prieigos prie svetainės apsaugotų sričių. Be šių slapukų svetainė tinkamai neveiks.

Naudodami statistikos slapukus, kurie renka anoniminę informacija ir teikia jos ataskaitas, svetainės savininkai gali sužinoti, kaip lankytojai sąveikauja su svetaine.

Success

Užklausa išsiųsta

Ačiū!

Uždaryti
Success

Aplikacija išsiųsta

Dėkojame, kad domitės galimybe dirbti mūsų įmonėje. Jūsų informaciją gavome, su atrinktais kandidatais susisieksime.

Uždaryti
Success

Į jūsų užklausą per 30 min. atsakysime darbo dienomis 8:00-17:00.

Kitu laiku susisieksime kaip įmanoma greičiau.

Uždaryti