Krovinių gabenimo taisyklės

2022.04.19

Krovinių transportavimas – atsakingas darbas. Kelionės metu turime ne tik pasirūpinti saugiu krovinio pervežimu iš taško A, į tašką B, bet ir kitais reikalingais dalykais. Priklausomai nuo to, kokio tai tipo krovinys, jam gali reikėti skirtingų leidimų, specialios policijos palydos. Taip pat atsižvelgiant į tai, ar gabenami skysti, birūs kroviniai, ar stambiagabaritės konstrukcijos ir t. t., reikia pasirinkti ir tinkamą transporto priemonę. Savo klientams siūlome krovinius gabenti ir vandeniu (laivais, baržomis), ir žeme (jumbo tipo, teleskopinėmis, žemagrindėmis platformomis, tentinėmis puspriekabėmis, šaldytuvais-puspriekabėmis). Šiame straipsnyje norime šiek tiek plačiau pakalbėti apie išskirtinius krovinius, kuriems galioja griežtesnės krovinių gabenimo taisyklės. Tai yra, kaip turėtų būti gabenami greitai gendantys produktai ar temperatūriniai kroviniai, itin dideli, negabaritiniai kroviniai bei didelės vertės kroviniai.

 

Temperatūrai jautrūs kroviniai

 

         Temperatūrai jautrūs kroviniai arba tiesiog temperatūriniai kroviniai – tai įvairūs kroviniai, kuriems yra itin svarbios jų aplinkos sąlygos. Tradiciškai temperatūrinių krovinių pervežimas suprantamas kaip produktų, gaminių, daiktų vežimas šaldytuvuose. Populiarūs kroviniai, kuriems gabenti reikalingas šaldytuvas-puspriekabė, tai maisto produktai.

Tačiau specialios temperatūros gali reikėti ir kitiems kroviniams. Ją užtikrinti gali ir įprasti mikroautobusai ar priekabos su temperatūros reguliavimo funkcija. Pavyzdžiui, šildomos transporto priemonės reikia norint žiemą gabenti gyvus augalus, sodinukus. Tinkamą temperatūros intervalą transportuojant svarbu užtikrinti kosmetikai, vaistams, cheminėms medžiagoms.

         Krovinių vežimas, užtikrinant reikiamą temperatūrą, leidžia pasirūpinti jūsų gaminių kokybe, būti tikriems, kad kelionės metu produktai nesuges, nepasikeis jų savybės. Visos kelionės metu palaikoma stabili temperatūra yra itin akylai prižiūrima, nes ją reglamentuoja tarptautinės krovinių gabenimo taisyklės. Pavyzdžiui, fiksuojama krovinio temperatūra visos kelionės metu, pateikiamos termografinės ataskaitos ir t. t.

 

Negabaritiniai kroviniai

 

         Didelių gabaritų arba negabaratiniai kroviniai, tai tokie kroviniai, kurie viršija maksimalius leidžiamus krovinio dydžius (ilgio, aukščio, pločio, svorio). Priklausomai nuo šalies bei konkretaus krovinio tipo, tokių krovinių gabenimui gali būti reikalingas specialus žymėjimas, papildomi mokesčiai, įvairūs leidimai ar palyda. Europos Sąjungoje (ES) šias taisykles reglamentuoja ES Tarybos direktyva 96/53/EB.

Konkretaus krovinio transportavimas gali kainuoti skirtingai bei turėti skirtingus reikalavimus, priklausomai nuo to, ar krovinį reikia pervežti tik ES, ar ir kitų šalių teritorijose. Žeme negabaritiniams kroviniams gabenti populiariausios teleskopinės platformos, kurių ilgį / plotį galima pritaikyti pagal negabaritinį krovinį.

         Lietuvoje kroviniai yra laikomi negabaritiniais, jei vilkiko ir puspriekabės sąstato su penkiomis ašimis svoris viršija 40 tonų, o vien tik krovinio svoris – 24 tonas. Taip pat pagal krovinių gabenimo taisykles, krovinys laikomas negabaritiniu, jei viso sąstato ilgis viršija 16,5 metro, aukštis – 4 metrus, o plotis – 2,55 metro. Palydos dideliems kroviniams reikia tada, kai sąstato ilgis viršija 25 metrus, o plotis yra didesnis nei 4 metrai. Dažniausi negabaritiniai kroviniai, tai vėjo jėgainių dalys, įvairūs moduliniai nameliai, žemės ūkio, statybų technika.

 

Didelės vertės kroviniai

 

         Krovinių vežimas tampa dar sudėtingesnis, kai kalbame apie didelės vertės krovinius. Didelę vertę turintys kroviniai, tai meno, juvelyriniai dirbiniai, vienetiniai produktai ir t. t., taip pat įvairūs medikamentai, medicinos įranga, kuriems gabenti reikia išskirtinio saugumo.

Tokių krovinių ekspedijavimas, norint užtikrinti saugumą, gali būti vykdomas pasitelkiant įvairias technologijas – GPS krovinio sekimą, papildomas spynas, apsaugos sistemas ir t. t. Dėl konkrečiai jūsų krovinio transportavimo sąlygų – susiekite su mūsų vadybininku ir aptarkite visas saugaus krovinių gabenimo taisykles.

Pasidalinkite straipsniu

Slapukai (angl. cookies)

Ši svetainė yra nustatyta taip, kad leistų visus slapukus siekiant užtikrinti šio puslapio funkcinius parametrus bei pagerintų jūsų naršymo patirtį. Jei tęsite nekeisdami šių nustatymų, sutinkate su tuo. Slapukų naudojimo taisykles rasite čia.

Sutinku
Parinktys
Jūs galite pasirinkti, kuriuos slapukus leidžiate naudoti

Kad svetainę būtų lengviau naudoti, būtinais slapukais aktyvinamos pagrindinės funkcijos, pavyzdžiui, naršymo puslapiuose ir prieigos prie svetainės apsaugotų sričių. Be šių slapukų svetainė tinkamai neveiks.

Naudodami statistikos slapukus, kurie renka anoniminę informacija ir teikia jos ataskaitas, svetainės savininkai gali sužinoti, kaip lankytojai sąveikauja su svetaine.

Success

Užklausa išsiųsta

Ačiū!

Uždaryti
Success

Aplikacija išsiųsta

Dėkojame, kad domitės galimybe dirbti mūsų įmonėje. Jūsų informaciją gavome, su atrinktais kandidatais susisieksime.

Uždaryti
Success

Į jūsų užklausą per 30 min. atsakysime darbo dienomis 8:00-17:00.

Kitu laiku susisieksime kaip įmanoma greičiau.

Uždaryti