Vakarų bendrovės noriai renkasi Rytų Europos vežėjus. Ar “Mobilumo paketas” tai pakeis?

2019.06.17

2019 gegužės 26 dieną vyks Europos Parlamento rinkimai. Europos Sąjungos šalių narių piliečiai rinksis savo atstovus Europos Parlamente. Ši diena bus be galo svarbi su transporto sektoriumi susijusiems verslininkams ir darbuotojams.

Rinkimuose išsirinksime atstovus Europos Parlamente, kurie pradės derybas su Europos Komisija ir Europos Taryba dėl dabartinių parlamentarų priimto “Mobilumo paketo”. Apie “Mobilumo paketą”, jo galimą žalą naujųjų periferinių Europos Sąjungos valstybių transporto sektoriui ir ekonomikai apskritai, pastaruoju metu kalbėta nemažai. Pirmas mūšis buvo pralaimėtas, tačiau tolimesni kariniai veiksmai persikėlė į kito parlamento sesiją

Pagal SEB banko padaryta analizę Lietuva Europos Sąjungoje pirmauja pagal transporto ir saugojimo sektoriaus indėlį į biudžetą – krovinių vežėjai ir saugotojai sukuria daugiau nei dešimtadalį šalies BVP. Panašu, kad mūsų nacionaliniai politikai tik dabar pradeda iki galo suvokti kokio lygio Pandoros skrynia atidaryta. Lietuvos Susisiekimo ministras Rokas Masiulis paskaičiavo, kad dabartinis “Mobilumo paketo” variantas išstumtų periferinių Europos Sąjungos valstybių vežėjus iš šiuo metu pelningiausios Vakarų Europos rinkos, o žala vien Lietuvos ekonomikai gali siekti net iki 6 proc BVP – apie 3 milijardus eurų. Todėl kadenciją baigiančio EP periferinių šalių pasyvumas dalyvaujant prastumiant dabartinį Mobilumo paketo variantą yra nepateisinamas.

 

Plačiau skaitykite čia

Pasidalinkite straipsniu

Slapukai (angl. cookies)

Ši svetainė yra nustatyta taip, kad leistų visus slapukus siekiant užtikrinti šio puslapio funkcinius parametrus bei pagerintų jūsų naršymo patirtį. Jei tęsite nekeisdami šių nustatymų, sutinkate su tuo. Slapukų naudojimo taisykles rasite čia.

Sutinku
Parinktys
Jūs galite pasirinkti, kuriuos slapukus leidžiate naudoti

Kad svetainę būtų lengviau naudoti, būtinais slapukais aktyvinamos pagrindinės funkcijos, pavyzdžiui, naršymo puslapiuose ir prieigos prie svetainės apsaugotų sričių. Be šių slapukų svetainė tinkamai neveiks.

Naudodami statistikos slapukus, kurie renka anoniminę informacija ir teikia jos ataskaitas, svetainės savininkai gali sužinoti, kaip lankytojai sąveikauja su svetaine.

Success

Užklausa išsiųsta

Ačiū!

Uždaryti
Success

Aplikacija išsiųsta

Dėkojame, kad domitės galimybe dirbti mūsų įmonėje. Jūsų informaciją gavome, su atrinktais kandidatais susisieksime.

Uždaryti
Success

Į jūsų užklausą per 30 min. atsakysime darbo dienomis 8:00-17:00.

Kitu laiku susisieksime kaip įmanoma greičiau.

Uždaryti