Personalo komandos iššūkiai, naujos tendencijos ir 2023-ųjų metų planai

2022.10.11

2022-ieji metai skaičiuoja paskutinius mėnesius. Prabėgus trims šių metų ketvirčiams su Baltic transline personalo vadove Ingrida Pakštiene apžvelgiame, kaip paaugo įmonės darbuotojų komanda, su kokiais iššūkiais susidūrė Personalo skyrius, vykstant sparčiai įmonės plėtrai.

2022-ieji, kokie jie buvo, žiūrint iš personalo pusės?

2022-ieji darbuotojų prasme buvo plėtros ir augimo metai. Buvome pripratę prie spartaus tempo, tačiau šie metai iš mūsų pareikalavo dar didesnių rezultatų. Personalo komanda prisidėjo prie itin spartaus komandos augimo Kauno, Vilniaus, Klaipėdos, Kėdainių, Marijampolės, Visagino bei užsienio ofisuose. Per praėjusius metus, įmonės kolektyvas paaugo daugiau nei 200 naujų narių, o šiais metais, prie komandų prisijungė ir sėkmingai darbuojasi, jau daugiau nei 300 naujų darbuotojų. Pakalbinome ne vieną tūkstantį kandidatų.

Norėdami tinkamai suvaldyti įmonės augimą ir procesus, ypač didelį dėmesį skyrėme verslo valdymui ir administravimui, tad sparčiai plėtėsi ne tik vadybos komandos (transporto vadybininkai, ekspeditoriai), bet ir IT, personalo, marketingo, finansų srities personalas.

Atsižvelgiant į itin didelius augimo tempus ieškome sprendimų, kaip efektyvinti atrankų procesus. Vienas iš tokių – personalizuotų sistemų diegimas. Jų dėka galime optimizuoti, pagreitinti bei palengvinti darbuotojų paiešką.

Kokios darbuotojų paieškos ir atrankos tendencijas pastebėjote 2022 metais?

Ne vienerius metus visa darbo rinka susiduria su specialistų trūkumu ir nemaža konkurencija. Dėl šios priežasties, pasaulyje, po truputį ir Lietuvoje, populiarėja įdarbinimo per vieną dieną idėja. Tai reiškia, kad atrankos procesas gerokai spartėja ir darbuotojas yra kviečiamas prisijungti prie komandos po pirmojo pokalbio.

Ar Baltic transline taip pat naudoja šį įdarbinimo principą?

Mes įmonėje šios metodikos labai plačiai netaikome, tačiau jau turime keletą gerosios praktikos pavyzdžių, kada pakvietėme kandidatus prisijungti prie komandos būtent po pirmojo pokalbio. Džiaugiamės tokiu sprendimu ir šių darbuotojų pasiekimais.

Dar vienas mūsų naudojamas ir itin populiarėjantis metodas – esamų darbuotojų rekomendacijos. Savo kolegoms pranešame, kai atsiranda laisva pozicija, o jie, savo ruožtu, gali rekomenduoti pažįstamus, kurie turėtų reikiamą kvalifikaciją, žinias ir kompetencijas.

Taip pat, prieš įdarbindami darbuotojus suteikiame galimybę jiems pamatyti darbo vietą, pabendrauti su komanda, šiek tiek susipažinti su įmone. Dažnu atveju, ne visos įmonės taiko tokią atrankų praktiką.

Ar bendradarbiaujate  su mokymosi įstaigomis?

Be abejo. Įmonė gali pasiūlyti darbo vietas tiek patyrusiems savo srities profesionalams, tiek pirmuosius žingsnius žengiantiems specialistams, tad bendradarbiavimas su aukštosiomis mokyklomis tiek mums, tiek jų studentams labai svarbus.

Bendradarbiaudami su švietimo įstaigomis dalyvaujame jų organizuojamuose renginiuose, patys vedame seminarus ir leidžiame studentams pasimatuoti mūsų įmonėje esančias profesijas. Noriai priimame studentų grupes mūsų ofisuose. Supažindiname juos su darbo specifika, praktikos ar darbo galimybėmis.

Kokių specialistų poreikis buvo didžiausias?

Išskirti vieną kategoriją, kurioje darbuotojų poreikis didžiausias – gana sunku. Transportas ir logistika – ne tik apie krovinius, vilkikus ar vairuotojus. Mūsų administracijos komanda – kuri jau beveik siekia 1000 darbuotojų, yra neatsiejama įmonės dalis, užtikrinanti, kad visi procesai vyktų sklandžiai. Todėl įdarbiname informacinių technologijų, marketingo, klientų aptarnavimo, vadybos, analitikos, pardavimų, finansų, teisės, žmogiškųjų išteklių ir kitų sričių specialistus.

Be to, esame įsitikinę, kad profesiją keisti niekada nevėlu. Baltic transline turime ne vieną sėkmingą persikvalifikavimo istoriją: įmonėje dirba tiek buvę sportininkai, tiek kitų sričių specialistai. Mūsų patirtis rodo, kad motyvuoti žmonės, labai greitai gali išmokti naujos srities subtilybių ir pasiekti aukštų įvertinimų.

Kokie yra įmonės planai 2023 metams?

2023-iesiems metams įmonės planai labai ambicingi – plėtra tiek Lietuvoje, tiek užsienyje.

Augant įmonei, atsiranda naujų iššūkių, kuriuos jau dabar reikia apibrėžti ir kryptingai judėti jų sprendimo link. Komandų plėtra, inovatyvumas, skaitmeninimas, procesų tobulinimas  bei strategijų kūrimas, neatsiejama mūsų darbo dalis, tačiau svarbiausia – mūsų darbuotojai ir dėmesys jiems. Ir toliau kryptingai sieksime užtikrinti darbuotojų gerovę bei kurti aplinką, kuri augintų mūsų darbuotojus tiek kaip savo srities specialistus, tiek kaip asmenybes.

Pasidalinkite straipsniu

Slapukai (angl. cookies)

Ši svetainė yra nustatyta taip, kad leistų visus slapukus siekiant užtikrinti šio puslapio funkcinius parametrus bei pagerintų jūsų naršymo patirtį. Jei tęsite nekeisdami šių nustatymų, sutinkate su tuo. Slapukų naudojimo taisykles rasite čia.

Sutinku
Parinktys
Jūs galite pasirinkti, kuriuos slapukus leidžiate naudoti

Kad svetainę būtų lengviau naudoti, būtinais slapukais aktyvinamos pagrindinės funkcijos, pavyzdžiui, naršymo puslapiuose ir prieigos prie svetainės apsaugotų sričių. Be šių slapukų svetainė tinkamai neveiks.

Naudodami statistikos slapukus, kurie renka anoniminę informacija ir teikia jos ataskaitas, svetainės savininkai gali sužinoti, kaip lankytojai sąveikauja su svetaine.

Success

Užklausa išsiųsta

Ačiū!

Uždaryti
Success

Aplikacija išsiųsta

Dėkojame, kad domitės galimybe dirbti mūsų įmonėje. Jūsų informaciją gavome, su atrinktais kandidatais susisieksime.

Uždaryti
Success

Į jūsų užklausą per 30 min. atsakysime darbo dienomis 8:00-17:00.

Kitu laiku susisieksime kaip įmanoma greičiau.

Uždaryti