Nuo vadybininko iki vadovo, per du metus

2023.06.07

Sėkmingos karjeros pagrindas – tobulėjimas. Geras darbdavys turi užtikrinti, skatinti ir motyvuoti profesiniam ir asmeniniam augimui, o darbuotojas, turi nestokoti motyvacijos ir noro. Nors daugelis darbdavių kalba apie karjeros galimybės, tendencijos rodo, kad rinkoje vyrauja horizontalūs karjeros pokyčiai, kuomet darbuotojo pareigos nekyla įmonės hierarchinėje struktūroje. Apie tai, kaip susikurti vertikalų augimą įmonėje ir nuo vadybininko, per keletą metų užaugti iki skyriaus vadovo, pasakoja Centrinės ir Rytų Europos skyriaus vadovas Eduardas Čuiko.

Baltic transline administracijos komandą sudaro daugiau nei tūkstantis administracijos darbuotojų. Vienas iš Baltic transline išskirtinumų, jog didžioji dalis, apie 90% procentų, vadovų yra užaugę įmonės viduje. Tokio tipo vadovų išskirtinumas – patirtis keliose skirtingose pozicijose, kuri leidžia universaliau suprasti ir vertinti situacijas, darbuotojų poreikius ar rinkos tendencijas. Būtent dėl šios priežasties Baltic transline skatina ir puoselėja darbuotojų profesinį augimą ir, visų pirma, vadovų ieško įmonės viduje.

Eduardai, papasakokite, apie savo karjeros kelią Baltic transline?

Įmonėje Baltic transline dirbu nuo 2020 metų rugpjūčio. Startavau kaip klientų aptarnavimo vadybininkas, o laikui bėgant užaugau iki grupės vadovo. Šioje pozicijoje tapau atsakingas už Lenkijos importo ir eksporto grupę, kurią tuomet sudarė penki žmonės.  Įmonei augant: didėjant darbuotojų skaičiui ir užimant vis didesnę rinkos dalį, gavau pasiūlymą būti kelrodžiu visam Centrinės ir Rytų Europos skyriui. Su pasiūlymu sutikau ir nuo 2022 metų spalio mėnesio dirbu su skyriumi, kuris yra išsidėstęs per tris miestus: Kauną, Vilnių ir Klaipėdą.

Per gana trumpą laiką nuo vadybininko tapote vadovu, kaip manote, kokių savybių reikia, norint sėkmingai kilti karjeros laiptais? Ar įmonė jums sudarė sąlygas augti?

Baltic transline yra įmonė galinti pasiūlyti dideles galimybes. Taip man buvo įvardinta pirmo pokalbio metu ir vėliau ši frazė pilnai atsispindėjo mano profesiniame kelyje. Norint kilti karjeros laiptais,  svarbu nebijoti imtis iniciatyvos, drąsiai bei konstruktyviai kalbėti apie savo idėjas, dalintis įžvalgomis.

Kaip manote, kokiomis asmeninėmis savybėmis turi pasižymėti žmogus, kuris siekia horizontalaus karjeros augimo?

Manau, kad visi žmonės, kurie turi motyvacijos išreikštos rezultatams pasiekti, visada randa galimybes. Įvardinti konkrečias žmogiškąsias savybes būtų sunku, nes visi esame unikalūs, tačiau labiausiai pastebimi yra tie, kurie yra komandiški, orientuoti į bendrą tikslą, geba augti patys ir ugdyti kitus.

Kadangi pats buvote vadybininkas ir gerai suprantate darbo specifiką, kaip jūs, motyvuojate savo komandą? Galbūt taikote kažkokias vadovavimo praktikas, kurios pasiteisina?

Labai geras klausimas į kurį yra tikrai sunku atsakyti. Prieš motyvuojant komandą dažnai užduodu klausimą sau, kas motyvuotu mane. Ką aš norėčiau išgirsti iš savo vadovo, ypatingai, esant sunkiai situacijai rinkoje, kai rankos nusvyra, gera nuotaika lieka už durų. Beveik visada atsakau sau, kad man reikia ne kalbų apie ,,nieką“, o aiškumo, realių faktų ir suvokimo, kokioje situacijoje esame, nesvarbu ji yra palanki ar nepalanki mums. Būtent taip ir bendrauju su savo komanda – atvirai ir nuoširdžiai. Esant problemoms, prašau jų pagalbos ir didesnio įsitraukimo, siekiant ne tik asmeninių, bet ir bendrų tikslų. Juk tam, kad skyrius gyvuotų sėkmingai, turime būti vieningi ir komandiški.

Esate Centrinės ir Rytų Europos skyriaus vadovas, trumpai papasakokite apie pačios rinkos specifikas?

Kaip ir minėjau anksčiau, dirbame rinkoje, kurioje yra reikalingas stiprus komandinis darbas. Centrinė ir rytų Europos visuomet skyrėsi nuo kitų rinkų: neturime sąsajų su Vakarų Europa, o plėtojame santykius su mūsų kaimyninėmis šalimis. Tai lemia, jog esame orientuoti į kokybę, glaudų bendradarbiavimą ir partnerių poreikių atliepimą. Stipriai plėtojame darbą su vežėjas iš Lenkijos. Turime didelį partnerių ratą nuo smulkių vežėjų, turinčių 1-2 vilkikus, iki stambių, kurių transporto parką sudaro daugiau nei 100 vilkikų.

Kokios jūsų prognozės rinkai? Ko tikitės ir laukiate artimiausiu metu?

Transporto sektoriuje dirbu nuo 2013 metų, Baltic transline turiu patirties trijose skirtingose pozicijoje, per šį laiką mačiau nemažai rinkos pokyčių. Šiuo metu situacija yra pakitusi į lėtesnę pusę, tačiau esu ramus dėl to, kad viskas turi savo pradžią bei pabaigą. Nors prognozuoti yra gana sunku, bet tikiuosi, kad jau rudens antroje pusėje galėsime grįžti į aktyvųjį periodą, galėsime nuspėti sezoniškumą, o iki to laiko turime siekti aukščiausių rezultatų ir daryti tai, ką mokame geriausiai – klientams siūlyti optimaliausias paslaugas ir išlaikyti aukštą darbo kokybės kartelę.

Grįžtant prie profesinio augimo, galbūt turite kažką patarti žmonėms, kurie nori kilti karjeros laiptais, tačiau nežino, kokius žingsnius žengti?

Visų pirma, reikėtų atsakykite sau į klausimą ar esate tam pasiruošę, ar turite pakankamai kompetencijos ir noro, ar esate komandos žaidėjas. Jeigu į šiuos klausimus atsakėte TAIP, tuomet linkiu turėti aiškią strategiją, kaip tai įgyvendinsite, ką darysite, kad būtumėte pastebėti ir įvertinti. O tapus vadovu, svarbiausiai nusistatyti aiškius tikslus ir kiekvieną dieną motyvuojant, suburiant komandą kryptingai jų siekti.

Pasidalinkite straipsniu

Slapukai (angl. cookies)

Ši svetainė yra nustatyta taip, kad leistų visus slapukus siekiant užtikrinti šio puslapio funkcinius parametrus bei pagerintų jūsų naršymo patirtį. Jei tęsite nekeisdami šių nustatymų, sutinkate su tuo. Slapukų naudojimo taisykles rasite čia.

Sutinku
Parinktys
Jūs galite pasirinkti, kuriuos slapukus leidžiate naudoti

Kad svetainę būtų lengviau naudoti, būtinais slapukais aktyvinamos pagrindinės funkcijos, pavyzdžiui, naršymo puslapiuose ir prieigos prie svetainės apsaugotų sričių. Be šių slapukų svetainė tinkamai neveiks.

Naudodami statistikos slapukus, kurie renka anoniminę informacija ir teikia jos ataskaitas, svetainės savininkai gali sužinoti, kaip lankytojai sąveikauja su svetaine.

Success

Užklausa išsiųsta

Ačiū!

Uždaryti
Success

Aplikacija išsiųsta

Dėkojame, kad domitės galimybe dirbti mūsų įmonėje. Jūsų informaciją gavome, su atrinktais kandidatais susisieksime.

Uždaryti
Success

Į jūsų užklausą per 30 min. atsakysime darbo dienomis 8:00-17:00.

Kitu laiku susisieksime kaip įmanoma greičiau.

Uždaryti