Naujas darbuotojas: kaip elgtis, norint sklandaus ir sėkmingo įvedimo

2024.05.24

Komandos augimas ir darbuotojų rotacija yra natūrali įmonės plėtros ir kasdienės veiklos dalis. Kai darbuotojų skaičius pasiekia šimtus ar net tūkstančius itin svarbu tampa sklandus naujo darbuotojo įvedimas, komandiškumo puoselėjimas ir tradicijų kūrimas. Būtent tai yra reikšminga dedamoji, kuriant tvirtą ir bendram tikslui susitelkusią komandą. Apie tai, kaip atrodo naujo darbuotojo pirma diena Baltic transline, kaip jai pasiruošti, norint, kad procesas būtų lengvas, pasakoja Personalo verslo partnerė Nicolė Murasovaitė.

Nicole, papasakok, kodėl darbuotojo įvedimas yra toks svarbus aspektas lemiantis jo adaptaciją ir sėkmingą darbą ilgalaikėje perspektyvoje?

Struktūrizuotas įdarbinimo procesas yra esminis momentas, kuomet galime užtikrinti sklandų darbuotojo įvedimą bei adaptaciją įmonės viduje. Atsižvelgiant į ilgalaikę perspektyvą, galime matyti daug teigiamų momentų: padidėjęs darbuotojų įsitraukimas, veiklos efektyvumas, kuris prisideda prie sėkmingo darbo ir darbuotojų pasitenkinimo.

Tinkamas įvedimo procesas prisideda prie sėkmingo starto. Darbuotojas greičiau susipažįsta su įmonės kultūra, vertybėmis, darbo procesais ir t.t. Sudarę pirmąjį gerą įspūdį, mes jį toliau sklandžiai įvedame į jo naujas pareigas ir integruojame, kad darbuotojas suprastų savo vaidmenį organizacijoje (kokiais veiksmais prisideda prie savo komandos ir kokią pridėtinę vertę sukuria įmonei).  Šiuos žingsnius atlikę, tikėtina, jog naujai prisijungęs kolega jausis stabiliau ir pasitikės savo nauja darbo aplinka, o tai mažina stresą ir skatina efektyvų darbą.

Svarbu atkreipti dėmesį, kad daugelis momentų priklauso ir nuo komandoje esančių asmenų, ar yra sukuriama gera darbo atmosfera, suteikiama pagalba ir tikslingai perduodama informacija apie darbo procesus bei sistemas. Visi šie momentai atsiliepia į naujoko greitą adaptaciją ir socializaciją.

Trumpai apibūdink, kokie yra naujo darbuotojo įvedimo žingsniai Baltic transline?

Norisi atkreipti dėmesį į tai, kad nėra vieno teisingo kelio, kaip įvedimo procesas turi atrodyti organizacijose. Yra labai daug dedamųjų dalių, pagal kurias turime individualiai planuoti įvedimo žingsnius kiekvienam darbuotojui. Tai gali priklausyti nuo darbuotojo kompetencijos, užimamų pareigų, komandos dydžio, atsakomybių pasiskirstymo ir t.t. Taip pat, procesai turėtų nuolatos adaptuotis pagal rinką bei darbuotojų grįžtamąjį ryšį, tad Baltic transline visados stengiamės tobulinti, kurti procesus, kurie bus tikslingi mums ir atrasime savo geriausia kelią. Šiai dienai išskirčiau kelis esminius įvedimo žingsnius.

Pirmąją dieną darbuotoją pasitinkame, supažindiname su komanda, suteikiame pirminę informaciją apie darbo aplinką, pobūdį. Jam taip pat būna priskiriamas mentorius, kuris gali pagelbėti, esant poreikiui atsakyti į rūpimus klausimus. Toliau seka integravimo procesas, kuris yra labai individualus kiekviename skyriuje bei priklauso nuo žmogaus pareigų, ugdymas – kuomet žmogui yra pravedami mokymai, ugdomos papildomos žinios apie darbo funkcijas. Galiausiai sklandžiam darbui vykdyti yra vykdomi reguliarūs one to one pokalbiai, kur aptariami lūkesčiai, galimybės, problemos, ateities uždaviniai, emocinė savijauta darbe.

Pirmoji darbo diena, kokius namų darbus svarbu padaryti darbdaviui ir darbuotojui, kad ji būtų sklandi ir džiugi?

Prieš darbuotojui prisijungiant jau yra procesas, kurį mes atliekame tam, kad atvykus naujam kolegai viskas būtų paruošta ir galėtumėm su juo sėkmingai startuoti. Paruošiame informaciją, pravedame pirmosios dienos instrukciją, pasiruošiame darbo sutartį, starter pack’ą, priskiriame mentorių, paruošiame darbo vietą.

Tam, kad pirma diena būtų sklandi darbuotojui jis turėtų nepamiršti  sutarties pasirašymui reikalingų dokumentų, nevėluoti, nusiteikti pozityviai ir atvirai priimti informaciją bei žmones su kuriais susidurs. Naujas komandos narys mūsų įmonėje visada labai laukiamas papildymas, todėl nereikėtų nerimauti ir turėti išankstinio nusistatymo. Tam, kad visiems būtų lengviau naujokai startuoja antradieniais ir ketvirtadieniais. Apie naujus darbuotojus kolegas informuojame per vidinį komunikacijos tinklą. Turint tikslias starto dienas gauname aiškią struktūrą, kada šalia esantys kolegos gali sulaukti naujų veidų ofiso erdvėse, bei užtikriname, jog  naujokai nepakliūtų į pirmadienio darbų laviną.

Mentorystė-bičiulio programa, ar gali plačiau papasakoti apie iniciatyvą ir jos svarbą?

Mentorystė- bičiulio programa yra svarbi iniciatyva, kurioje patyrę darbuotojai ar vadovai skiria savo laiko resursus naujokams, tam jog darbuotojas būtų sėkmingai integruotas. Naujai prisijungęs darbuotojas, nuo pirmosios darbo dienos turi savo bičiulį, kuris aktyviai klauso/ kelia klausimus ir tikslinasi/ pataria, bet nenurodo/ ugdo atsakomybę žodžiais ir veiksmais demonstruoja paramą. Tikslas – skatinti bendradarbiavimą ir žinių mainus tarp kolegų. Mentorystė taip pat yra naudinga pačiam mentoriui, kuriami nauji ryšiai, ugdomi lyderystės įgūdžiai. Baltic transline skatiname mentorystės programą ir esant poreikiui naujam žmogui yra priskiriamas mentorius. Žinoma, tai labai priklauso nuo pozicijos ir darbo specifikos.

Komandos formavimo renginiai: kaip jie vyksta Baltic transline ir kodėl yra svarbu?

Komandos formavimo renginiai Baltic transline jau gyvuoja kelerius metus. Dažniausiai jie vyksta komandose, kartais keli skyriai kooperuojasi ir užsiima bendra veikla. Per šiuos renginius kolektyvas gali pažinti vienas kitą ne darbinėje aplinkoje. Baltic transline raginame organizuoti veiklas, kurios skatina bendradarbiavimą, strateginį mąstymą, laiko valdymą, problemų sprendimą. Bene svarbiausias tokių veiklų tikslas – įtraukti kiekvieną komandos narį ir įžvelgti jo stiprybes bei vaidmenį komandoje.

Nors įmonė skatina ir suteikia finansines galimybes komandų formavimo laikui, džiugu matyti, kad per daugybę metų įvairūs skyriai sukūrė savo unikalias tradicijas, tokias kaip reguliarūs bendri pietūs,  pasiekimų įvertinimas, darbo sukaktys, reguliarios gerų darbų iniciatyvos, metų nominacijos, įgūdžių dalijimosi sesijos.

Šios formalios ir neformalios tradicijos padeda kurti įmonės identitetą, skatina lojalumą, kuria vidinę kultūrą ir tampa didele motyvacija prie komandos prisijungusiems naujokams.

Pasidalinkite straipsniu

Slapukai (angl. cookies)

Ši svetainė yra nustatyta taip, kad leistų visus slapukus siekiant užtikrinti šio puslapio funkcinius parametrus bei pagerintų jūsų naršymo patirtį. Jei tęsite nekeisdami šių nustatymų, sutinkate su tuo. Slapukų naudojimo taisykles rasite čia.

Sutinku
Parinktys
Jūs galite pasirinkti, kuriuos slapukus leidžiate naudoti

Kad svetainę būtų lengviau naudoti, būtinais slapukais aktyvinamos pagrindinės funkcijos, pavyzdžiui, naršymo puslapiuose ir prieigos prie svetainės apsaugotų sričių. Be šių slapukų svetainė tinkamai neveiks.

Naudodami statistikos slapukus, kurie renka anoniminę informacija ir teikia jos ataskaitas, svetainės savininkai gali sužinoti, kaip lankytojai sąveikauja su svetaine.

Success

Užklausa išsiųsta

Ačiū!

Uždaryti
Success

Aplikacija išsiųsta

Dėkojame, kad domitės galimybe dirbti mūsų įmonėje. Jūsų informaciją gavome, su atrinktais kandidatais susisieksime.

Uždaryti
Success

Į jūsų užklausą per 30 min. atsakysime darbo dienomis 8:00-17:00.

Kitu laiku susisieksime kaip įmanoma greičiau.

Uždaryti