„Baltic transline“ – tvirti žingsniai žengiant tvarumo keliu.

2022.03.21

„Baltic transline“ aktyviai mažina savo ekologinį pėdsaką ir per penkerius metus, investuodama į išteklių taupymo, anglies dvideginio mažinimo sprendimus, pasiekė itin gerų rezultatų.  

Įmonėje – didelis dėmesys ekologijai

Prie teigiamų „Baltic transline“ pokyčių itin prisidėjo prieš penkerius metus įkurtas Kuro kontrolės skyrius.

Pasak „Baltic transline“ Kuro kontrolės skyriaus vadovo Andrej Revenko, naujas įkurtas skyrius ėmėsi ambicingo tikslo – sutaupyti įmonės sąnaudas bei sumažinti jos anglies dvideginio pėdsaką.

Tvarūs „Baltic transline“ pokyčiai prasidėjo nuo „Euro 6“ standarto vilkikų

 Kelionė į tvaresnę įmonės veiklą prasidėjo nuo transporto parko atnaujinimo. „Baltic transline“ pradėjo naudoti tik aukštesnį, „Euro 6“ emisijos standartą atitinkančius vilkikus.

„Emisijos standartų paskirtis – mažinti taršos kiekį ore. „Baltic transline“ jau senokai naudoja tik „Euro 6” standartą atitinkančius vilkikus. Jei lygintume su „Euro 5“ standarto vilkikais, mūsų naudojami modeliai su „Euro 6“ standartu azoto oksido kiekį išmetamosiose dujose leido sumažinti net 80 proc. (nuo 2 g/kWh pagal „Euro 5“ iki 0,4 g/kWh pagal „Euro 6“), o kietųjų dalelių – 66 proc. (iki 0,01 g/kWh). „Euro 6“ standartas taip pat įpareigoja matuoti į aplinką išmetamą kietųjų dalelių kiekį, ko nebuvo žemesnio standarto vilkikų modeliuose. Džiaugiamės, kad mūsų įmonė, įgyvendinusi tokį sprendimą, ženkliai sumažina aplinkos taršą“, – sako Andrej Revenko.

„Baltic transline“ transporto parką sudaro apie 1300 vilkikų, kurių amžiaus vidurkis yra 2 metai.

Simuliatorius padeda vairuotojams išmokti saugaus vairavimo

„Baltic transline“ investuoja ne tik į mažiau taršų transportą, bet ir darbuotojų mokymus, kuriuose pasitelkiami net modernūs simuliatoriai. Simuliatorių tikslas – ne tik išmokyti darbuotojus saugaus vairavimo įgūdžių, bet ir supažindinti su ekologinio vairavimo principais.

„Nuo 2019-ųjų metų vilkikų vairuotojų mokymams naudojame specialų sunkvežimių simuliatorių, kuriame galime imituoti įvairias eismo situacijas, oro sąlygas. Kiekvienas vairuotojas, atvykęs į įmonę, yra apmokomas simuliatoriuje. Kartą į pusmetį vyksta periodiniai mokymai, skirti pilnam vairavimo kursui ir kas tris mėnesius kartojama teorija. Simuliatoriuje  vairuotojai gali išbandyti, kaip sunkvežimis manevruoja, pavyzdžiui, žiemą ant slidžios dangos. Taip pat vairuotojai gali išbandyti tokias situacijas, kaip reikėtų elgtis slidžiame kelyje, važiuojamoje dalyje pasirodžius žmogui. Tai taip pat padeda suprasti, kaip svarbu ne tik žinoti teoriją, bet ir turėti praktinio saugaus vairavimo įgūdžius, gebėti laikytis saugaus atstumo“, – pasakoja „Baltic transline“ Kuro kontrolės skyriaus vadovas.

Dėl įmonės organizuojamų vairuotojų mokymų ir konsultacijų eismas viešaisiais keliais tampa daug saugesnis, nes vairuotojai išmoksta elgtis kelyje net kritiškiausiomis situacijomis.

Ekologinio vairavimo mokymai taupo degalus bei mažina oro taršą

 „Baltic transline“ vairuotojų simuliatoriuje įgyti ekologinio vairavimo įgūdžiai taip pat padeda sumažinti sudeginamų degalų kiekį bei anglies dvideginio išmetimą į aplinką.

„Kiekvienas vairuotojas, ateidamas dirbti į „Baltic transline“, išlaiko specialius ekologinio vairavimo mokymus. Siūlome ne tik teoriją, bet ir praktiką, kurios metu ekologinio vairavimo principai taip pat išbandomi mūsų simuliatoriuje. Simuliatorius padeda vairuotojams geriau suprasti ekologiško vairavimo principus. Pastovaus greičio išlaikymas, važiuojant kuo aukštesne pavara ir išlaikant kuo žemesnes variklio apsukas, įžvalgus vairavimas, kai vairuotojai numato kelyje laukiančias situacijas, joms pasiruošia, o manevruodami išnaudoja vilkiko inerciją bei riedėjimą, saugaus atstumo iki kitų transporto priemonių laikymasis, vengimas bereikalingo greitėjimo – šie ir kiti įsisavinti principai leidžia mūsų vežėjams vairuoti ekonomiškiau ir  ekologiškiau. Atnaujinę transporto priemonių parką, kuriame jau tik „Euro 6” standartą atitinkantys vilkikai, o taip pat konsultuodami ir mokydami saugaus ir ekologinio vairavimo per penkerius metus pasiekėme tai, kad tipinis mūsų vairuotojas, nuvažiuodamas 100 km, sutaupo 4 litrus degalų ir 8 litrus anglies dvideginio“, – teigia Andrej Revenko.

Geriausiems vairuotojams – apdovanojimai

 Įmonė nepamiršta ir geriausių vairuotojų skatinimo. Kiekvieną mėnesį dėl geriausio aplinką tausojančio vairuotojo vardo varžosi 100 vairuotojų. Kiekvieną mėnesį trys itin ekonomiškai ir ekologiškai vairuojantys darbuotojai yra apdovanojami.

„Mums svarbu, kad mūsų vairuotojai ne tik jaustųsi atliekantys gerą darbą aplinkai, bet ir žinotų, kad už savo pastangas yra vertinami“, – sako  „Baltic transline“ Kuro kontrolės skyriaus vadovas.

Popieriaus atsisakymas taupo išteklius ir saugo gamtą

„Baltic transline“ taip pat savo veikloje naudoja vežėjams ir ekspeditoriams skirtą sistemą „Infotrans“, kuri leidžia atsisakyti popierinių dokumentų.

„Jei 1000 vairuotojų reisui užpildytų po 2-3 kelionės lapus, susidarytų 3000 popieriaus lapų. Dabar visa „Baltic transline“ transporto apskaita tvarkoma sistemoje. Niekas nebespausdina kelionės lapų. Vairuotojai juos fotografuoja, kelia į sistemą, o kiti atsakingi įmonės asmenys, tvarkydami apskaitą, dirba jau su sistemoje pateikta informacija. Taip pat ir savo klientus skatiname priimti skaitmeninius, elektroniniu paštu siunčiamus dokumentus, be dubliavimo fiziniu paštu. Pamažu atsisakome mums siunčiamų popierinių dokumentų kopijų. Taip ne tik patys taupome popierių bei saugome gamtą, bet ir savo klientus skatiname daryti tą patį“, – teigia Andrej Revenko.

Pasidalinkite straipsniu

Slapukai (angl. cookies)

Ši svetainė yra nustatyta taip, kad leistų visus slapukus siekiant užtikrinti šio puslapio funkcinius parametrus bei pagerintų jūsų naršymo patirtį. Jei tęsite nekeisdami šių nustatymų, sutinkate su tuo. Slapukų naudojimo taisykles rasite čia.

Sutinku
Parinktys
Jūs galite pasirinkti, kuriuos slapukus leidžiate naudoti

Kad svetainę būtų lengviau naudoti, būtinais slapukais aktyvinamos pagrindinės funkcijos, pavyzdžiui, naršymo puslapiuose ir prieigos prie svetainės apsaugotų sričių. Be šių slapukų svetainė tinkamai neveiks.

Naudodami statistikos slapukus, kurie renka anoniminę informacija ir teikia jos ataskaitas, svetainės savininkai gali sužinoti, kaip lankytojai sąveikauja su svetaine.

Success

Užklausa išsiųsta

Ačiū!

Uždaryti
Success

Aplikacija išsiųsta

Dėkojame, kad domitės galimybe dirbti mūsų įmonėje. Jūsų informaciją gavome, su atrinktais kandidatais susisieksime.

Uždaryti
Success

Į jūsų užklausą per 30 min. atsakysime darbo dienomis 8:00-17:00.

Kitu laiku susisieksime kaip įmanoma greičiau.

Uždaryti